Két cikkben (ebben és ebben) már összeszedtük azt a top 10 nyelvtanulós sorozatot, amivel (szinte) erőfeszítés nélkül tanulhatsz angolul, és duplázhatod meg a szókincsedet.
Ez viszont egy egészen más (top)lista: összegyűjtöttük neked a Speak! tanárainak 30+1 személyes kedvencét, a végeredmény pedig nagyon színes lett. Tessék válogatni!
Brit akcentus, abból is több, egymástól egészen eltérő dialektust is tartalmaz. Aki szereti az ízig-vérig száraz, angol humort, annak biztos tetszeni fog.
Egy amerikai ügyvédi irodában játszódik, és különböző jogi ügyekkel foglalkoznak benne. Azoknak lehet hasznos, akik szeretik ezt a műfajt, vagy jogi területen dolgoznak, mivel remek szaknyelvi kifejezésekkel van tele.
A Csillagkaput minden sci-fi kedvelőnek kötelezően ajánlott. Laza, nem túl hosszú (45 perces) epizódok, és jó kikapcsolódás. A nyelvezete alapvetően hétköznapi, de sokszor befigyel a sci-fi-re jellemző „technikai halandzsa”, amivel nagyon sok új szót lehet elsajátítani.
Én nagyon szeretem az új The Flash sorozatot, amiben nagyon hasznos kifejezések vannak.
Az alap a jó kis amerikai akcentus, kanadai színész is játszik benne, plusz a 3. évadban megjelenik Tom Felton, egy kis brit akcentussal 🙂
Szuper jogi kifejezéseket lehet belőle tanulni, zseniális humorral van fűszerezve, és az egész sorozat nagyon amerikai.
Elég gyors tempóban és sok szlenggel beszélnek, laza, vicces stílus – némi orvosi szókészlettel.
A kb. 20 perces részek nem vesznek el túl sok időt, szóval ideális „nyelvtanulós” sorozat.
Ezerféle érzelem kerül elő, így könnyen meg lehet tanulni a nevüket, plusz érdekfeszítő és izgalmas nyomozásokat folytatnak.
Nem hagyhatom ki, az angol akcentus és Benedict Cumberbatch hihetetlen alakítása miatt. Meg eléggé érdekes elképzelés áthelyezni az eredeti sztorit a 21. századba.
Rövid részek, rengeteg nyugati parti szleng, popkultúrára utalás, coolság 🙂
Spacey-t öröm hallgatni; a külpolitika/politika fanoknak kötelező.
A brit akcentus és a realisztikus sci-fi szeretőinek szuper. Előny, hogy nem összefüggő részekből áll, így bármikor be- és kikapcsolódhatsz.
Rövid részek, könnyen fogható sztori, sok szleng, és fárasztó humor. Kell ennél több?
Ez a sorozat a nyelvváltozatok egész armadáját vonultatja fel. Ugyanúgy hallható a 20. sz. eleji brit arisztokrácia elegáns, olykor prűd nyelvhasználata, mint a kiszolgáló személyzet mindennapi „utcai” angolja. A rettenthetetleneknek még a skót kiejtéssel is megismerkedhetnek.
Ebben a sorozatban egy orvosbőrbe bújt Sherlock brillírozását követhetjük végig.
Az első két évad után egyre nagyobb hangsúlyt kapnak az emberi drámák/szálak is, így nem csak az orvosi kifejezések ömlenek majd – bár nem véletlen, hogy a mai napig tudom, hogy mi angolul az értágító. Emellett Hugh Laurie észrevehetetlen amerikai akcentusát („akcentustalanságát”) és játékát érdemes eredetiben élvezni.
Brilliáns gengszter sorozat, izgalmas, totál ír „dub” akcentus, ami hasznos lehet annak, aki erre is gyúr.
Lovagos, beöltözős, jó szerepgárda, könnyed falható tartalom = gyors tanulás.
Muszáj volt egy animációs sorozatot is betennem a listára, már csak a gyerekem miatt 🙂 Szerintem kezdőknek tökéletes választás.
Mindenféle angol dialektus megtalálható egy helyen: amerikai, brit, skót, ausztrál, dél-amerikai, arab, francia, afro-amerikai. Szuper hallás utáni értést és kiejtést fejlesztő sorozat.
Modern, életszerű kifejezések, szóviccek, közérthető/gyakori témák, rövid részek.
A 2000-es évek amerikai tinik világába enged bepillantást ez a tiniknek szóló (de felnőtteket is szórakoztató) izgalmas, humoros és elgondolkodtató vámpíros sorozat. Remek a humora, rengeteg szlenget lehet belőle tanulni, ami sokat merít a kor popkultúrájából.
Nagy kedvence a magyaroknak ez az 1900-as évek eleji, angol úri házban játszódó sorozat a remek szinkronnak hála, de higgyétek el angolul még jobb!
Eredeti nyelven sokkal jobban előjönnek az angol dialekusok közti különbségek, amelyek még jobban árnyalják a karakterek személyiségét, viszonyát.
Haladóbbaknak kifejezetten ajánlom ezt a humoros családi drámát, amelyben egy amerikai kisvárosban élő, kávéfüggő, pörgősnyelvű anya és lánya életét mutatják be.
Rengeteg humor, rengeteg utalás az irodalomra, zenére, kultúrára, és mindezt kétszeres sebességgel! (A színészeknek – a megszokott maximum 40 oldalas szövegkönyvekkel ellentétben – ehhez a sorozathoz több mint 80 oldalnyi szöveget kellett megtanulniuk!)
Nagyon jól jöhet azoknak a haladóbb szintű diákoknak, akiket vonz a skót történelem és kultúra, mert ezen a téren nagyon informatív a sorozat.
A sorozatban sokat beszélnek „skótul”, a nyelvezete elég régies. Elsősorban azoknak javaslom, akik Skóciába készülnek pl. dolgozni, kiköltözni, vagy akár csak nyaralni, mert megbarátkozhatnak a fantasztikus, r betűket ropogtató skót akcentussal.
Remek HBO sorozat, ha érdekel az informatika, a startupok és a számtech világa, ahol percek alatt milliókat lehet keresni és bukni.
Egy kedves, családi vígjáték sorozat, nem túl nehéz angollal, és könnyen érthető amerikai akcentussal.
Ha egyetlen természetfilm sorozatot nézel meg, az ez legyen. David Attenborough narrációja „szokás szerint” kiváló és tökéletesen tanuló-kompatibilis BBC angol.
Azoknak ajánlom ezt a sorozatot, akik szeretnek borzongani a klasszikus horror, sci fi, fantasy klisék miatt.
Brit akcentus, misztikum, és Tom Hardy rajongóknak kötelező sorozat.
Kinek ajánlom? Mindenkinek. Ezt a sorozatot bűn kihagyni. Talán elég, ha csak annyit mondok: Sir Antony Hopkins, Ed Harris.
Akiknek tetszett a Nolan féle Batman, azok imádni fogják ezt a sorozatot.
+1: a Game of Thrones-t meg mindenki ismeri, és nem maradhat le egy ilyen listáról 🙂
Válassz ki (legalább) egyet a listából, töltsd le kölcsönözd ki a videótékából, és nézd meg az első részt még ma 🙂
Ha úgy érzed, hogy még nem áll készen az angolod arra, hogy eredeti nyelven, angol felirattal nézz sorozatot, akkor próbáld ki 100% beszéd, 0% könyv módszerünket, és turbózd fel az angolodat. Első lépésben jelentkezz be ingyenes szintfelmérőnkre itt:
Tanárainkkal készített interjúnk mai részében Csáti Jankával beszélgettünk. Janka elmesélte, hogy Hogyan lett a Speak…
Tanárainkkal készített interjúnk mai részében Osztrogonácz-Ábrám Szabinával beszélgettünk. Szabina elmesélte, hogy Miért lett az USA…
Kép forrása: Canva-canva.com Több mint ezer éves hagyománya van annak, hogy az angol nyelvű Írország…
Kép forrása: Canva-canva.com Sokan érzik úgy, hogy nincs igazán lehetőségük élesben gyakorolni az angolul, mert…
Kép forrása: Canva-canva.com A sikeres angol nyelvtanulás kulcsfontosságú része a következetesség, a folytonos gyakorlás. Persze…
Tanárainkkal készített interjúnk mai részében Berentei Péterrel beszélgettünk. Péter elmesélte, hogy Hogyan tanult meg angolul?…